|
||||
| Aguasol presenterer Unibody: Miljøet og lommebokens nye bestevenn |
|
Hjelp miljøet og spar penger. Den muligheten må lyde som søt musikk i ørene til både miljøorienterte og økonomisk bevisste forbrukere. Nå er det altså mulig å tilgodese begges behov. Danske Aguasol lanserer nemlig fra 1. januar Unibody som via solas stråler omdanner kaldt vand til varmt – helt gratis. Aguasol heter det forholdsvis nye danske firmaet som står bak oppfinnelsen Unibody. Produktet fungerer på den måten at solstrålene varmer opp en 200 liters vanntank som så oppbevarer og leverer varmt vann når du trenger det. Tanken er beregnet å forsyne fire personer og kan ifølge Aguasols beregninger levere hele familiens forbruk av varmt vann om sommeren og opp til 85 % om vinteren. Menneskene bak Aguasol forventer derfor at Unibody i løpet av få år vil tjene seg inn. Fordi produktet kan holde i over 20 år, kan det være snakk om en særdeles lukrativ forretning. ”Dette er klart å regne for en god investering fordi den gir deg en reell avkastning i form av sparte utgifter,” forteller Aguasols direktør Morten Fuur som er en av de tre eierne av virksomheten. De to andre er industriell designer Peter Boldsen og smeden Flemming Fogh. Sistnevnte er også mannen bak den 10 år gamle ideen som nå har tatt form og er blitt til Unibody. Godkjent av EU ”Det har vært en lang prosess, og nå er vi svært ivrige på å få Aguasol Unibody ut på markedet. Vi vet at vi har et godt produkt, og det er jo også bevist ved at vi har fått Solar Keymark’et,” sier Morten Fuur med henvisning til det fornemme sertifikatet som Unibody har fått (skann artikkelens QR-kode hvis du vil vite hva som kreves for å bli Solar Keymark-sertifisert).
Dansk kontaktperson i Spania ”Min rolle blir å dra ut og snakke med distributører og installatører som jo er svært teknisk orienterte. En av grunnene til at Aguasol har valgt meg til denne jobben, er at jeg med min bakgrunn kan forklare hva det hele handler om,” forteller Rune som på fjerde år er bor fast i Spania. I tillegg til kontakten med samarbeidspartnerne, står Rune også til rådighet for sluttbruker dersom denne skulle ønske en produktframvisning, hjelp til å finne en installatør eller noe annet i forhold til Aguasols produkt. I første omgang satser virksomheten utelukkende på en Unibody-modell med en 200 liter stor vanntank. På sikt vil en mindre modell også bli lansert. Ønsker man større kapasitet, for eksempel til oppvarming av en pool, er det uproblematisk å benytte flere enheter, i tillegg til at Unibody også kan kobles til en annen og større vanntank. Alt i alt mener Aguasol at de kan tilby et produkt som er svært konkurransedyktig. ”Vi har en pen design, et effektivt produkt – selv om vinteren – og materialene vi bruker er helt unike. Du finner ikke bedre kvalitet, og derfor synes vi det er snakk om en svært god investering,” avslutter Morten Fuur. Har Aguasol fanget interesse, kan du besøke firmaets hjemmeside www.aguasol.dk eller kontakte Comercial Técnico Rune Skov på 902 030 118 eller Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere JavaScript for å kunne se adressen . En Unibody fås akkurat nå som introduksjonstilbud til 2.995 euro, pluss IVA.
Hilsen fra Aguasol: Takk for et vellykket Åpent hus- arrangement Åpent hus-arrangementet ble avholdt søndag 4. desember i forbindelse med at Aguasol startet salget i Spania. For oss i Aguasol var Åpent hus-arrangementet en suksess, og vi er svært glade og stolte over de mange pene ordene som folk ga Aguasol Unibody med på veien. Det gir oss en svært god følelse av at mange kunder ønsker et produkt av høy kvalitet, god funksjonalitet og design. Mange solvarme hilsener
|
| Sist oppdatert ( tirsdag 10. januar 2012 11:48 ) |











