![]() | |
Havnen er liten, og båter med kjøl som stikker dypere enn 1.5 meter søker helst andre havner. Men for de mindre og mellomstore båtene er havnen godt egnet og vel anbefalt. Dette er en koselig havn, et sted hvor båtfolk og landkrabber trives!
De trivelige restaurantene som ligger rundt havnen er da også besøkt av turister og fastboende som bor i området. Folk kommer fra både Marbella og Fuengirola for tilbringe noen timer i Cabopino. Her er restauranter og strandbarer med spanske, engelske, kinesiske og italienske godbiter. Det er bare å velge.
Har du lyst på en dukkert, er den fine sandstranden et attraktivt sted der den ligger, på vestsiden av havnen. Her er det også ofte musikk og annen underholdning noen dager om sommeren. Hvis du er tilhenger av naturistfilosofien, er det bare å gå noen hundre meter lenger vestover, der ligger badegjestene i natura.
Det er et koselig boområde rundt havnen, fra mindre leiligheter til flotte luksusvillaer. Beboerne stikker ofte ned til en av restaurantene og drikker morgenkaffen og leser avisen. Dette er en intim havn. Her kjenner man hverandre.
Du kan også leie båter i havna. Du kan dra ut på turer med en katamaran og hilse på delfinene, du kan dra på dykketur, fisketur eller leie en båt med kaptein for noen timer, dager eller enda lengre. En dagstur til Afrika med leid båt, er en av favorittene. For, akkurat som Gibraltar fortsatt er engelsk, er to av havnene i Marokko spanske. Havnene Ceuta og Smir er ofte besøkt av både spanjoler og andre som oppolder seg i Spania.
Det er også mulighet for alle slags vannaktiviteter i Cabopino, som å leie vannski eller vannscooter.
Cabopino er en havn hvor folk trives, en yndet havn for både båtfolk og landkrabber.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
For båteiere:
Cabopino ligger mellom Marbella og Punta Calaburras-fyret, begge kan brukes for å navigere seg fram. På vestsiden ligger Torre de Calahonda som er lett gjenkjennelig. Vanlig dybde når du seiler inn i havnen er 1 meter, men hvis du holder deg på høyre side er dybden ca. 2 meter. Havnen anbefales ikke for båter med kjøl som stikker dypere enn 1.5 meter.
Prisene for overnattinger i havna varierer etter sesongen og varierer også etter sørrelse.
Havnen har tårn, kran, kontor, toalett og dusjrom, supermarked, vann og drivstoff.
Velkommen!
Gretes Reiser S.L har flere boliger som leies i Cabopino-området. For mer informasjon, ta kontakt på telefon +34 952930871 eller ta en titt på websidene www.gretesreiser.com
Utflukter | Mars 2008
| Abonera på nyheter via e-mail | Versjon til utskrift · Send til en venn |






















