Det Norske Magasinet utkommer den 15. hver måned og kan avhentes på mer enn 200 steder langs Costa del Sol

Nyhedsbrev
Afmeld





Sportsnyheter
Alonso mot nye mål
Formel 1-kjøreren Fernando Alonso er i full gang med å finne et nytt lag å kjøre for neste år. Spanjolen vurderer nå tilbudet fra sitt gamle lag, Renault. Lederen av laget, Favio Briatore, ser gjerneat mannen fra Asturias vender tilbake. Fernando Alonso ble verdensmester med Renault i 2005 og 2006.
I år stakk Ferrari og finnen Kimi Räikkönen av med tittelen bare ett poeng foran Fernando Alonso og hans lagkamerat i McLaren, den britiske debutanten Lewis Hamilton. Hele sesongen var preget av interne stridigheter mellom de to McLaren-kjørerne. Spansk og engelsk presse gjorde ikke konflikten mellom de sjåførene mindre. Derfor kom det ikke som noen overraskelse at Fernando Alonso ikke ønsket å fortsette hos McLaren neste år.

Spania og Norge blant VM-favorittene
Spania og Norge er blant de 24 nasjoner som i Frankrike, fra 2. til 16. desember, skal kjempe om VM-tittelen i håndball for kvinner. Spanjolene har en liten tropp der mye av ansvaret legges på skuldrene til Susana Fraile, Marta Mangué og venstrebacken fra Viborg, Isabel Ortuño.
Det norske laget ser mer solid ut med en bred tropp, anført av Gro Hammerseng, Lunde-tvillingene og Kari Mette Johansen. Marit Breiviks tropp har vunnet de to siste EM-turneringer og er - som vanlig, kan man fristes til å si - blant favorittene til å ta VM-tittelen.

Bud på David Villa
Valencias stjernespiller, David Villa, er en ettertraktet herre. I sommer bød den engelske rikmannsklubben 60 millioner euro for asturianeren, og nå melder Real Madrid at de også er klare for å matche dette beløpet. Valencias ledelse svarer med å henvise til at et frikjøp av David Villas vil koste 150 millioner euro. Det beløpet er likevel urealistisk høyt. I Real Madrid regner man med at et bud på rundt 75 millioner euro vil være nok til å overtale Valencias ledelse til å selge Villa.
Profesjonelle fotballspillere kan bare selges i de to årlige transfervinduene, som står åpne i januar og om sommeren.

Rosenborg banket Valencia
Rosenborg fikk en flott start på Champions League. Først ble det 1-1 i den vanskelige bortekampen mot Chelsea, der Miika Koppinen scoret 1- 0 for Rosenborg før Chelseas Andrey Shevchenko utlignet. Kampen ble for øvrig den siste kampen for Chelsea-trener José Mourinho.
24. oktober leverte Rosenborg en enda større prestasjon hjemme på Lerkendal med 2-0 seieren over Valencia. Ivorianeren Yssouf Koné og Vidar Riseth scoret to mål i begynnelse av andre omgang.
Det var bare Rosenborgs andre seier i løpet av 22 Champions League kamper. Likevel ble trener Knut Tørum dagen etter sagt opp på grunn av dårlige resultater i den hjemlige serien. Tre dager tidligere hadde Rosenborg tapt 4-1 på bortebane mot Lillestrøm i Tippeligaen.
Trener Trond Henriksen sto derfor i spissen for Rosenborgs lag da det besøkte Valencia 6. november. Hjemmelaget hadde også fått ny trener, nederlenderen Ronald Koeman, som spilte for Barcelonas ”dreamteam” på begynnelsen av 90-tallet.
Rosenborgs neste kamp i Champions League er 28. november på Lerkendal mot Chelsea. Den sisste gruppekampen spilles 11. desember, der Rosenborg avslutter i Tyskland mot Schalke 04.

Nyt stadion i Barcelona
FC Barcelona har valgt seg ut arkitekten som skal stå for utvidelsen av byens fotballarena. Lord Foster blir mannen som skal tegne det nye Camp Nou som skal stå klar om fire år. Med utvidelsen får Camp Nou plass til 115.000 tilskuere mot de nåværende 98.000.

Sport | November 2007
Abonera på nyheter via e-mailVersjon til utskrift · Send til en venn




La Danesa

Magasinet Dansk

http://www.rumbo-norte.com

http://www.vogtlaw.com



Norrbom
Norrbom Marketing
Centro Idea · Ctra. de Mijas km. 3.6 · 29650 Mijas-Málaga
Tel. 95 258 15 53 · Fax. 95 258 03 29
Norrbom

Norske Magasinet En Sueco Magasinet Dansk La Danesa Magic Media Guide til Spanien

Forsiden | Kontakt os | Redaktionen | Que Pasa? | Rubrikannoncer